Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2015-16 / Νέες νίκες για Ready 2 Fire, Los Rebels, Remal Madri!

Νέες νίκες για Ready 2 Fire, Los Rebels, Remal Madri!

Οι Ready 2 Fire παρέμειναν αήττητοι στο Championship του «Πάνος Ζαχαρογιάννης» μετά το 85-67 που πέτυχαν κόντρα στους Desperado για την 7η αγωνιστική. Οι Los Rebels ακολουθούν από κοντά την κούρσα για την κορυφή μετά το 47-36 επί των Abaleiros, ενώ μαζί τους είναι και οι Remal Madri μετά το 64-47 επί των Μπίρι Μπίρι. Νίκη για τους Halia Mavericks κόντρα στους Greek BB Mambas με 51-36 για να μείνουν ψηλά, ενώ οι East διέκοψαν το σερί 4 νικών των Τουβλέικερς κερδίζοντάς τους με 59-49. Τέλος, νίκη με 43-37 επί των MyRema State Warriors πέτυχαν οι Τεμπελέηκερς για να ανέβουν πάνω από το 50%.

Τουβλέικερς – East 49-59

Οι East κέρδισαν με 49-59 τους Τουβλέικερς με το ματς να ξεκινά με 0-8 για τους νικητές με τον Ασπιωτη και τον Λαμπιρη για να απαντήσουν ο Μαρίνος με τον Λιβαδα για το 5-9. Ο Καμιναρης έφερε τον αγώνα στο 8-11 με τον Ασπιώτη να σκοράρει για τους East και τον Καμπατακη να κλείνει την περίοδο στο 10-16 για την ομάδα του. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Μαρίνος με τον Λαμπεα ισοφάρισαν το ματς στο 16-10, αλλά οι East κράτησαν το προβάδισμα, με τον Καλια και τον Ασπιωτη έφτασαν στο 16-22. Ο Νομικός τους πήγε στο 18-24 πριν ο Αλπιτσης με τον Μπαλασκα μειώσουν στο σουτ, ενώ ο Ασπιωτης με τον Καλια σκόραραν και για το 22-30 με το ημίχρονο να κλείνει από τον Λαμπίρη στο 24-32. Στην επανάληψη ο Αλπιτσης με τον Λιβαδα μείωσαν σε 31-34, αλλά ο Ασπιωτης με τον Καμπατακη έφεραν το ματς στο 31-39. Ο Λαμπιρης έγραψε το 32-41, με τον Καμπατάκη να κλείνει το δεκάλεπτο στο 32-43. Στην 4η περίοδο ο Καμπατακης έφερε τον αγώνα στο 34-48, με τον Μπαλασκα να απαντά και μαζί με τον Λιβαδα να σκοράρουν για το 39-50. Ο Μαντας με τον Αλπιτση μείωσαν σε 43-52, αλλά ο Νομικός ήταν που έφερε τους East στο 44-56. Οι Τουβλέικερς έριξαν τη διαφορά στους 9 με τον Καμιναρη, όμως ο Νομικός βοήθησε την ομάδα του για το 47-59 λίγο πριν το τέλος.

Για τους νικητές ο Ασπιωτης είχε 17 πόντους και 9 ριμπάουντ, ο Καμπατακης 15 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Νομικός 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Καλιας 8 πόντους, 2 κλεψίματα, ο Λαμπίρης 8 πόντους, 5 ασίστ, 5 κλεψίματα. Για τους Τουβλέικερς ο Καμιναρης είχε 11 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Μπαλασκας 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Αλπιτσης 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Λιβαδας 7 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ.

Halia Mavericks – Greek BB Mambas 51-36

Οι Halia Mavericks κέρδισαν τους Greek BB Mambas με 51-36 με τον ματς να ξεκινά με 7-0 και 10-2 για τους νικητές από τον Διακονικολάου και τον Αγγελιδέλη, για να απαντήσουν για το 12-8 ο Αποστολάκης με τον Κολλιόπουλο και τον Σδουγκα. Ο Διακονικολάου ανέβασε τη διαφορά, αλλά ο Σιφλιμιρης απάντησε για το 14-10 στο τέλος του δεκαλέπτου και οι Greek BB Mambas πλησίασαν στο σουτ λίγο μετά με τον Κολλιόπουλο, 16-14. Ο Αγγελιδέλης με τον Διακονικολάου έφεραν το ματς στο 21-14, για να σκοράρει ο Αγγελωνίτης Π. για το 24-16. Ο Σπαης απάντησε, με το ημίχρονο να κλείνει στο 26-18 για τους Halia Mavericks. Στην επανάληψη ο Χριστοδουλάκης με τον Διακονικολάου έφεραν τον αγώνα στο 34-18, με τους Greek BB Mambas να απαντούν πριν ο Διακονικολάου κλείσει το 3ο δεκάλεπτο στο 38-21. Στην 4η περίοδο ο ίδιος με τον Αγγελιδέλη έγραψαν το 46-21, με τους Greek BB Mambas να απαντούν, 47-25. Μετά το 49-25 από τον Διακονικολάου, ο Αποστολάκης με τον Σπαη σκόραραν για το 49-32, με το ματς να κλείνει στο 51-36.

Για τους νικητές ο Διακονικολάου είχε 28 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Αγγελιδέλης 9 πόντους και 19 ριμπάουντ. Για τους Greek BB Mambas ο Συγριμης είχε 9 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Σδουγκας 4 πόντους, 14 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.

Los Rebels – Abaleiros 47-36

Οι Los Rebels κέρδισαν τους Abaleiros με 47-36 με το ματς να ξεκινά με 0-4 για τους ΔΦΔΣ με τον Σταμπουρλο και τον Πετριδη, για να απαντήσει ο Σακελλαρίου Α. με τον Αβραμίδη για το 2-7 στο τέλος της περιόδου. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Σακελλαρίου Δ. με τον Βαρωνο έφεραν το ματς στο 7-7, ενώ μετά το καλάθι του Κατσαβου, ο Παπαδόπουλος με τον Βαρώνο και τον Κουλπαλίδη έβαλαν μπροστά τους Los Rebels με 17-10. Ο Σταμπουρλος με τον Καββαδα σκόραραν για το 19-15, ο Βαρώνος απάντησε, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Πετρίδη στο 24-17. Στην 3η περίοδο ο Καμαριωτάκης έφερε την ομάδα του στο 24-19, με τον Κοκοτση και τον Γρηγορόπουλο να απαντούν για το 28-19. Ο Κατσαβος με τον Καμαριωτάκη σκόραραν για το 28-24, ενώ ο δεύτερος με τον Σταμπουρλο μείωσαν στο σουτ στο τέλος του δεκαλέπτου, 31-29. Στην 4η περίοδο ο Παπαδόπουλος με τον Σακελλαρίου Α. έφεραν τους Los Rebels στο 35-29, με τον Κατσαβο να απαντά, 35-32. Ο Γρηγορόπουλος έγραψε το 39-32 για την ομάδα του, με τον Παπαδόπουλο να φέρνει τους Los Rebels στο 45-33 λίγο μετά. Ο Σταμπουρλος με τον Πετρίδη μείωσαν σε 45-36, για να κλείσει ο Παπαδόπουλος τον αγώνα στο +11.

Για τους νικητές ο Παπαδόπουλος είχε 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Βαρώνος 11 πόντους, ο Γρηγορόπουλος 6 πόντους, 13 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τους Abaleiros ο Σταμπουρλος είχε 9 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Κατσαβος 9 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Καμαριωτάκης 7 πόντους, 13 ριμπάουντ.

Τεμπελέηκερς – MyRema State Warriors 43-37

Οι Τεμπελέηκερς κέρδισαν με 43-37 τους MyRema State Warriors με το ματς να μπαίνουν καλύτερα στο ματς και μετά το 3-1 στο ξεκίνημα να παίρνουν προβάδισμα για να πάμε στο 9-10 και το 11-15 στο τέλος της περιόδου. Οι MyRema State Warriors κράτησαν το προβάδισμα ως το 15-17 στη 2η περίοδο, αλλά οι Τεμπελέηκερς απάντησαν με ένα 8-0 σερί για να φτάσουν στο 23-17, με το ημίχρονο να κλείνει στο 25-19. Στην επανάληψη οι Τεμπελέηκερς πήγαν στο 26-21 και το 29-23, με τους MyRema State Warriors να μειώνουν σε 29-28 στο 30ο λεπτό. Μετά το 32-31 στο 33ο λεπτό, οι MyRema State Warriors πήραν το προβάδισμα με 33-34 στο 36ο, αλλά οι Τεμπελέηκερς κατάφεραν να απαντήσουν και να πάρουν τη νίκη με 10-3 σερί στο τέλος για το 43-37.

Για τους νικητές ο Δελης είχε 16 πόντους και 9 ριμπάουντ, ο Γιαννιος 9 πόντους, 19 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, 2 τάπες, ο Παπαβασιλείου 8 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα. Για τους MyRema State Warriors ο Σαραντόπουλος είχε 10 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Μπακαλης 10 πόντους, ο Βερύκιος 9 πόντους, 14 ριμπάουντ.

Desperado – Ready 2 Fire 67-85

Οι Ready 2 Fire κέρδισαν με 67-85 τους Desperado για να συνεχίσουν την αήττητη πορεία τους στον όμιλο. Το ματς ξεκίνησε με 9-3 για τους Desperado από τον Κιουση και τον Σεφέρη, για να απαντήσουν με 0-9 σερί οι Ready 2 Fire από τον Κασοτάκη και τον Πεταρουδη για το 9-12. Ο Κατσιαβαρας έβαλε ξανά μπροστά την ομάδα του, 13-12, με τον Στερμασι και τον Θεοδωράκη να απαντούν για το 13-19. Ο Κασοτακης έφερε τους Ready 2 Fire στο 14-24 με τον Μαρκουλη να απαντά για το 17-24 στην περίοδο. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Σεφερης με τον Μαρκουλη σκόραραν για να μειώσουν τη διαφορά στον πόντο, 23-24, με τους Ready 2 Fire να γράφουν το 23-29 με τον Στερμασι. Ο Θεοδωράκης σκόραρε για το 25-31 λίγο μετά, με τον Κατσιαβάρα να απαντά, 29-34, και το ημίχρονο να κλείνει στο 30-36 από τον Μιχαηλίδη. Στην επανάληψη οι Ready 2 Fire μπήκαν με 0-12 σερί, ο Μιχαηλίδης με τον Πεταρουδη τους έφεραν στο 30-48. Ο Στερμασι πήγε το ματς στο 31-52, με τον Κασοτάκη να γράφει το 33-58 λίγο μετά, ολοκληρώνοντας ένα 3-22. Ο Σεφερης με τον Κατσιαβάρα απάντησαν για το 38-58, ενώ ο Κιουσης λίγο μετά μείωσε σε 43-60, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Κατσιαβάρα στο 45-61. Στην 4η περίοδο ο Μιχαηλίδης σκόραρε για το 47-65, με τους Desperado να απαντούν με τον Σεφέρη ως το 52-66 και το 0-14. Ο Στερμάσι με τον Πεταρουδη κράτησαν σε απόσταση ασφαλείας την ομάδα τους, 55-72, με τον Βαβιζο να απαντά για το 59-72. Ο Μιχαηλίδης με τον Πεταρουδη έφεραν τον αγώνα ξανά στους 20 πόντους, 59-79, με τον Κατσιαβάρα να σκοράρει για το 63-82 και τον Πεταρουδη με τον Κατσιαβάρα να κλείνουν τον αγώνα στο 67-85.

Για τους νικητές ο Πεταρουδης είχε 33 πόντους, 18 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Κασοτάκης 24 πόντους, 4 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Στερμασι 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Μιχαηλίδης 9 πόντους, 15 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 4 κλεψίματα. Για τους Desperado ο Σεφέρης είχε 28 πόντους, 4 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Κατσιαβαρας 19 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Κιουσης 11 πόντους, 3 ριμπάουντ.

Μπίρι Μπίρι – Remal Madri 47-64

(Ο αγώνας θα προστεθεί μετά που θα γίνει διαθέσιμος)